ما گروهی از سوسیالیست‌های ایران، باورمند به دگرگونی‌های بنیادین اجتماعی_اقتصادی برآنیم با ارایه بدیل سوسیالیستی برخاسته از گویه‌ی جمعی پویا، خلاق و بهم پیوسته و با درس آموزی از تجارب انقلابی تاریخ بشری در جهان و تاریخ معاصر جامعه ایرانی، راه حل های اساسی را از دل واقعیت‌ها، تعارضات و تضادهای طبقاتی موجود، کشف، ارائه و به کار بندیم.صدور حکم زندان و شلاق برای ۱۶ کارگر فولاد اهواز

جمهوری اسلامی همدست و یاور سرمایه‌داران است و کارگران متمردی را که ابتدایی‌ترین حقوق خودشان را طلب می‌کنند مجازات می‌کند تا امنیت سرمایه تامین شود.

 


 

صدور حکم زندان و شلاق برای ۱۶ کارگر فولاد اهواز

در اقدامی عجیب اما قابل انتظار در جمهوری اسلامی شعبه‌ی ۱۰۱ دادگاه کیفری دو اهواز ۱۶ کارگر فولاد را به دلیل پرونده‌ای که سه ماه پیش در آن حکم قطعی و غیرقابل تجدیدنظر منع تعقیب صادر شده بود، به ۲۵ میلیون ریال جزای نقدی بدل از سه ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرده است که حکم شلاق به مدت سه سال به حالت تعلیق درمی‌آید.

پیش از این ۲۰ دی ۱۴۰۱ شعبه‌ی ۱۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اهواز برای مصطفی عبیات، سیدرسول حراگ، طارق خلفی، خالد شریفی، جسن جاویدی حمودی، غریب حویزاوی، علی نادری، علی الهی‌فر، مسعود حیدری کایدان، نادر حردانی، کریم سیاحی، کاظم حیدری، هادی وائلی‌زاده، مهدی نگراوی، عبدالحسین حمیدی‌پور و مهدی ولی‌پور قرار منع تعقیب صادر کرد که این تصمیم با اعتراض شهریار مقیمی‌مفرد وکیل شرکت صنعتی و بازرگانی شفق راهیان اکسین روبه‌رو شد. بنا به این اعتراض بار دیگر پرونده در دستور کار شعبه‌ی ۱۰۸ دادگاه کیفری دو اهواز قرار گرفت و در تاریخ ۸ خرداد ۱۴۰۲ رای قطعی منع تعقیب صادر شد.

با این وجود بار دیگر و این‌بار شعبه‌ی ۱۰۱ دادگاه کیفری دو اهواز با همان اتهامات و همان پرونده، این ۱۶ کارگر فولاد را به ۲۵ میلیون ریال جزای نقدی بدل از سه ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرده است. مستندات دادگاه برای صدور این حکم عبارت بوده‌اند از : «اظهارت و اقارير ضمنی متهمين در مرحله تحقيقات مقدمانی، تصاوير تعرفه شده در پرونده، اظهارات مطلعين، گزارش حراست شرکت گروه ملی فولاد ايران و شکايت شرکت شفق راهيان اکسين با وکالت شهریار مقیمی‌مفرد».

جمهوری اسلامی همدست و یاور سرمایه‌داران است و کارگران متمردی را که ابتدایی‌ترین حقوق خودشان را طلب می‌کنند مجازات می‌کند تا امنیت سرمایه تامین شود.

————————————

منبع: https://t.me/SarKhatism

 


 

دسته : اجتماعي, سياسي

برچسب :

مقالات هیات تحریریه راهکار سوسیالیستیآرشیو کلیپ و ویدئو راهکار سوسیالیستی

html> Ny sida 1