ما گروهی از سوسیالیست‌های ایران، باورمند به دگرگونی‌های بنیادین اجتماعی_اقتصادی برآنیم با ارایه بدیل سوسیالیستی برخاسته از گویه‌ی جمعی پویا، خلاق و بهم پیوسته و با درس آموزی از تجارب انقلابی تاریخ بشری در جهان و تاریخ معاصر جامعه ایرانی، راه حل های اساسی را از دل واقعیت‌ها، تعارضات و تضادهای طبقاتی موجود، کشف، ارائه و به کار بندیم.با احراز هویت سه تن دیگر، شمار بازداشتی های احراز هویت شده زاهدان به ۱۱ تن رسید

کمپین فعالین بلوچ موفق شده هویت ۱۱ تن از صدها بازداشتی بلوچ در زاهدان را احراز هویت کند.

 


 

 

با احراز هویت سه تن دیگر، شمار بازداشتی های احراز هویت شده زاهدان به ۱۱ تن رسید

کمپین فعالین بلوچ موفق شده هویت ۱۱ تن از صدها بازداشتی بلوچ در زاهدان را احراز هویت کند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، جمعه ۲۸ مهرماه ۱۴۰۲، صدها تن از شهروندان بلوچ در زاهدان بازداشت شدند که تاکنون هویت ۱۰ تن احراز شده است.

هویت سه تن دیگر از بازداشتی ها “عبدالرئوف جمالزهی” ۲۳ ساله فرزند عبدالحق و “خدایار گنگوزهی” ۳۰ ساله فرزند عبدالله و “سدیس گمشادزهی” ۱۹ ساله فرزند شاه نظر از انتظامات مسجد مکی برای کمپین احراز شده است.

این شهروندان در خیابان های منتهی به مسجد مکی با یورش نیروهای نظامی و امنیتی بازداشت و به مکان نامعلوم منتقل شدند.

کمپین فعالین بلوچ تاکنون توانسته هویت ۱۱ تن از شهروندان بازداشتی بلوچ را احراز کند.

این سازمان حقوق بشری در تلاش است تا هویت سایر بازداشتی ها را احراز کند.

براساس گزارش سالانه کمپین فعالین بلوچ، در سال ۲۰۲۲ میلادی تعداد ۳۰۵ گزارش بازداشتی به دست کمپین رسیده است که از این تعداد دستکم هویت ۳۰۷ شهروند احراز شده است و این گزارشات به دو دسته قبل از جنبش ماهو بلوچ و بعد از آن تقسیم بندی می شود. به دنبال رسانه ای شدن خبر تجاوز فرمانده نیروی انتظامی شهرستان چابهار به یک کودک دختر ۱۵ ساله به نام ماهو بلوچ، اعتراضات زیادی در سطح استان سیستان و بلوچستان بر پاشد.

 


 

 

دسته : اجتماعي, سياسي

برچسب :

مقالات هیات تحریریه راهکار سوسیالیستیآرشیو کلیپ و ویدئو راهکار سوسیالیستی

html> Ny sida 1